Skup aut czy się opłaca? – Ile płacą za auto na skupie?

ile placa w skupie samochodow

Prowadzimy działalność związaną skupem samochodów od wielu lat i doskonale wiemy, że najpopularniejszym pytaniem wśród klientów jest „Ile płacą za auto w skupie?”. Jak to często bywa tak i w tym przypadku ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależy to od tego czy auto będzie dalej odsprzedawane czy jest przeznaczone do złomowania. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć czy skup aut się opłaca i na co można liczyć będąc klientem.

Jak odróżniamy auta w skupie?

Każdy skup samochodów ocenia auta na podstawie kilku wyznaczników. Mamy kilka kategorii głównych, w których mogą znajdować się skupowane auta, a są nimi:

  • Auta powypadkowe,
  • Auta niekompletne,
  • Samochody poleasingowe,
  • Samochody używane niesprawne,
  • Samochody używane sprawne,
  • Stare auta, klasyki, zabytki,

Niektóre firmy specjalizują się w konkretnym typie aut, my jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje.

Niemniej to właśnie wyżej wymienione kategorie stanowią pierwszy element oceny wartości auta i tego ile będziemy w stanie zapłacić.

Od czego zależy wartość samochodu?

Dobrze, mamy już ustalone bardzo ogólne kategorie, ale to tylko wstępny etap pozwalający ocenić czy mówimy o setkach, tysiącach czy dziesiątkach tysięcy złotych.

Wartość auta zależy od:

  • Stanu technicznego,
  • Podaży na rynku,
  • Masy (w przypadku aut do złomowania)
  • Marka/Model,
  • Rok produkcji.

W zasadzie możemy tu wymienić te same czynniki, które mają wpływ na zakup auta gdy jesteśmy klientami.

Im lepszy stan auta, im nowszy i bardziej premium samochód tym wyższe stawki będzie w stanie uzyskać na skupie. Tylko ile tak właściwie płacą skupy aut?

Ile płacą za auto na skupie?

Mamy zebrane najważniejsze informacje teraz możemy przejść do próby omówienia konkretnych kwot wypłacanych przez skupy samochodów takie jak nasz.

Na pierwszy ogień weźmy auta powypadkowe, spalone, zdezelowane, ogólnie nie nadające się do niczego innego niż złomowanie.

W takich przypadkach liczy się masa pojazdu oraz jego kompletność, standardowe stawki to:

  • 40 groszy za 1 kg w przypadku aut powyżej 95% kompletności,
  • około 25-30 groszy za 1kg w przypadku aut poniżej 95% kompletności.

Do tego dochodzi rodzaj auta, więcej dostaniesz za samochód dostawczy niż osobowy, maksymalne stawki mogą dochodzić do 70 groszy za kilogram.

Oznacza to, że większość aut osobowych po wypadkach i przeznaczonych na złomowanie jest warta od 350 do 1000 złotych.

Z goła inaczej wygląda sytuacja, w której sprzedajemy używane auto, sprawne i mające przed sobą jeszcze wiele kilometrów do przejechania.

Wtedy w skupie musimy zwrócić uwagę na stan techniczny samochodu i konkurencję. Nie możemy pozwolić sobie, aby auto stało i traciło na wartości.

Zazwyczaj ceny oferowane przez skupy są o 20-30% niższe od kwot jakie można uzyskać przy bezpośredniej sprzedaży.

Dlaczego warto skorzystać z oferty skupu samochodów?

Cały proces sprzedaży auta potrafi się ciągnąć miesiącami, zwłaszcza gdy dotyczy aut starych w nie najlepszym stanie technicznym lub marek aut popularnych, gdzie ofert jest bez liku i ciężko się wyróżnić.

Dodawanie masy ogłoszeń, robienie zdjęć i kontakt z klientami, którzy częściej niż rzadziej tylko zawracają głowę potrafi doprowadzić do szału.

Często przed sprzedażą przygotowujemy auto wybierając się na myjnię czy naprawiając najbardziej istotne usterki co kosztuje i zajmuje czas.

Po co się denerwować i tracić czas skoro można mieć klienta na telefon?

Tym właśnie są skupy samochodów. Jesteśmy klientem zainteresowanym kupnem Twojego auta, mało tego zależy nam na jego zakupie gdyż to nasz biznes.

Stojący samochód na parkingu czy w garażu nie zyskuje na wartości (nie mówimy teraz o 1% aut). Dodatkowo gdy auto spędza więcej czasu u mechanika niż na drogach to jaki jest sens płacenia za nie OC/AC?

Skup samochodów rozwiązuje te problemy a jeśli masz do czynienia z profesjonalistami np. w naszej firmie to cała transakcja od momentu pierwszego telefonu do podpisania umowy może zakończyć się nawet tego samego dnia.

Dlaczego skup nie oferuje tyle ile chcę?

Niestety wielu klientów nie rozumie podstawowych kwestii, prowadzimy biznes i na zakupionym aucie musimy zarobić.

Żaden skup samochodów nie jest w stanie zaoferować swoim klientom takiej stawki jak przy sprzedaży bezpośredniej.Każdy samochód, który zakupimy musi zostać sprzedany i to jak najszybciej.

Zabieramy z Twoich barków i wypłacamy pieniądze od ręki, w zamian oczekujemy, że zrozumiesz dlaczego cena jest niższa.

Samochód stojący na parkingu czy placu przed komisem z każdym miesiącem traci na wartości, a dodatkowo wymaga konserwacji.

Oferując cenę o 20-30% niższą, jesteśmy w stanie opłacić koszty związane z doprowadzeniem auta do stanu gwarantującego sprzedaż oraz zabezpieczamy się na wypadek utraty wartości auta.

Mało tego jako klient nie dajesz nam żadnej gwarancji co do stanu technicznego auta, może okazać się, że dzień czy dwa po zakupie auta wyjdą nowe problemy, z którymi zostaniemy sami.

Biorąc pod uwagę ryzyka jakie spadają na skup samochodów oraz korzyści jakie masz jako klient warto rozważyć wybór sprawdzonego skupu samochodów w swoim regionie.

Czy warto sprzedać auto w skupie?

Zajmujemy się tym więc głupio byłoby nam stwierdzić, że tak, dlatego powiemy Ci kiedy takie rozwiązanie jest najlepsze.

  • Gdy potrzebujesz szybko gotówki,
  • Gdy nie masz czasu na wystawianie ogłoszeń,
  • Gdy nie lubisz kontaktu z klientami
  • Gdy cena auta jest niska,
  • Gdy samochód jest w złym stanie technicznym,

Wybierając skup samochodów zwróć uwagę na to czy działa legalnie i czy oferuje adekwatne stawki do tych omówionym w artykule.

My prowadzimy skup samochodów na Dolnym Śląsku, działamy w obrębie Wrocławia i innych większych miast województwa jak Wałbrzych czy Legnica.

Jeśli masz auto, które chcesz sprzedać zachęcamy do skorzystania z możliwości bezpłatnej wyceny.

You may also like these

Strona na sprzedaż - Atrakcyjna cena - Napisz na
This is default text for notification bar